Filtre Kahve Faydaları

 1. Filtre kahve içmek karaciğerinize faydalıdır
 2. Alkolün aksine filtre kahve karaciğeriniz için oldukça faydalıdır. Günde 3,4 bardak filtre kahve içen kişilerde siroz olma riski 80% azalmaktadır. Aynı zamanda yine aynı miktarı tüketen kişilerde karaciğer kanseri riski de 40% oranında düşmektedir.
 3. Sizi daha akıllı birine dönüştürür
 4. Kafein psiko-aktif bir maddedir. Yani uyarıcı etkisi çok kuvetlidir. Kahveyi içtikten 45 dakika içinde kafein beyninize ulaşmış olur ve noradrenalin ve dopamin salgılanmaya başlar. Bu maddeler, sizin çevreye karşı olan duyarlılığınızı arttıracaktır. Bu sayede anlık tepkileriniz, hafızanız, enerji seviyeniz ve ruh haliniz yükselecektir.
 5. Metabolizmanızı hızlandırır
 6. Metabolizmanızı 11% oranında hızlandırmaktadır. Aynı zamanda kafein iyi bir yağ yakıcıdır. Yağ yakıcı birçok ilaç içerisinde kafein maddesi bulunmaktadır. Kilolarınızdan kurtulmak için mutlaka spor yapın ama bunun yanında filtre kahve içmeyi de ihmal etmeyin..
 7. Besin değeri yüksek olup bir sürü faydalı öğeleri içermektedir
 8. İçilen kahve ile vücudunuza birçok antioksidan madde almış olursunuz. Bunlardan bazıları b2, b3 ve b5 vitaminleri, manganez, magnezyum ve potasyumdur.
 9. Bu yararlı öğelerin vücuda emilimi birçok sebze ve meyveye göre kahvede daha çoktur. Sağlıklı bir hayat için mutlaka filtre kahve içmelisiniz.
 10. Parkinson riskini azaltır
 11. Parkinson hastalığı dopamin seviyesindeki azalmadan kaynaklanabilmektedir. Düzenli içilen kahve dopamin seviyenizi sürekli yüksek tutacaktır ve bu hastalığa yakalanma riskinizi 32-60% oranında azaltacaktır.
 12. Depresyon ve mutsuzluğu önler
 13. Dopamin size mutluluk veren bir kimyasaldır. Dopamin seviyenizi yükseltecek her türlü şey de sizi mutlu edecektir. Günde 2, 3 bardak filtre kahve içen kişilerin depresyona yakalanma riski 20% oranında düşmektedir ve hatta intahar girişimini 50% oranında önlemektedir. Yani içilen kahve hayat kurtarıcı olabilir.
 14. Kalp hastalıklarını önler
 15. Tüketilen kahve kalp sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. Günde içilen 2,3 bardak filtre kahve 30 dakika yürüyüşe eş değerdir ve buda kalp sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.
 16. Sizde benim gibi sabah yürüyüş üstüne güzel bir filtre kahve içerseniz, kalp krizi riskinizi azaltmış olursunuz.
 17. Kahve insanı sakinleştirir
 18. Bir kahvenin kırk yıllık hatrı vardır. İçilen kahvelerle gelen güzel muhabbetler, salgılanan hormonların verdiği mutluluk ve rahatlık hissi ile filtre kahve stres seviyenizi düşürecektir. Böylece daha sakin ve rahat bir ruh durumuna bürüneceksiniz.
 19. Vücudunuzu temizler
 20. Kahve, bira gibi idrar sektörücü bir içecektir. Buda vücudunuzdan birçok zararlı bakterinin dışa atılması demektir. Kahve içen insanlar daha az hasta olmaktadır.
Yorumlar
Yorum Yap