Kakuleli Dibek Kahvesi Faydaları

Kolesterole Faydası: Her gün düzenli olarak içildiğinde iyi kolesterolü artırır ve kötü kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur. Mideye Faydası: Midenin rahatsız olmasını engelleyerek hazmı kolaylaştırır. Midenin daha hızlı çalışmasına etki eder ve yiyeceklerin sindirimden geçmesine yardımcı olur. Sindirim Sistemine Faydası: Düzenli şekilde içildiğinde ya da ağır yemeklerden sonra tüketildiğinde mideyi rahat ettirdiği gibi sindiriminde hızlı olmasını sağlar ve hazımsızlık derdine son verir. Cilde Faydası: Cilt güzelliği için düzenli tüketilmesi ve tortusu ile birkaç saniye yüzün ovulması yeterlidir. İçerdiği yağlar ve aroma ile cildi ve vücudu rahatlatırken aynı zamanda moral düzelmesi de sağlar.

Devamı..!

Menengiç Kahvesi Faydaları

Türk Kahvesinin aksine Menengiç Kahvesi daha çok mideyi rahatlatıcı ve hazmı kolaylaştırıcı özelliktedir. Özellikle Gaziantep'te Kahveci efendi'de içmek neredeyse bir gelenektir. Pictacia Perebinthus aynı Türk kahvesi gibi cezvede ve ağır ateşte pişirilir. Fincan başına iki tatlı kaşığı menengiç kahvesi, bir fincan süt ve isteğe göre şeker eklenir. Sürekli olarak karıştırılarak iki taşım kaynatılır. Kuruyemiş ve su ile servis edilir. Antep fıstığına benzer yağlı aromalı ve yumuşak içimlidir.

Devamı..!

Türk Kahvesi Faydaları

Bir fincanla bir ömür Atina Üniversite'si Tıp Fakültesi'nde yapılan bir araştırma; her gün düzenli olarak Türk kahvesi içenlerde uzun yaşama oranının daha yüksek olduğuna işaret ediyor. Kalp dostu Kahvenin içeriğindeki antioksidan kalp sağlığına iyi geliyor. Günde 1 fincan Türk kahvesi kalp dostu. Araştırmalar düzenli olarak Türk kahvesi içenlerde kalp ve lenf damarlarının iç yüzeylerindeki hücrelerin onarılmasıyla kalp rahatsızlığına yakalanma riskinin daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Tansiyonu olan da içebilir mi? Türk kahvesinin içeriğindeki kafein tansiyonu kısa süreli olarak yükseltirken uzun vadede düzenli olarak belirli dozda içildiği takdirde zararlı bir etkisi bulunmuyor. Ayrıca endotel yapıyı onararak yüksek tansiyonun olası etkilerini engelliyor.

Devamı..!

Damla Sakızlı Kahvesi Faydaları

Mide ya da ağzı içindeki olumsuz sorunlar nedeniyle ağız kokusu ortaya çıkar. Bu sorunu götürecek en doğal yöntemlerden biri damla sakızıdır. Antiseptik etkisi sayesinde dişlerdeki mikrop oranını azaltır. Adeta bir diş fırçası ve macunu görevini aynı anda yapar. Ağız kokusunu önler dişleri beyazlatır. Yapılan araştırmada damla sakızının kısırlık tedavisinde de etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır. Vücuttaki tüm toksinleri idrar yolu ile atma özelliği olan damla sakızını çocukların çiğnememesi tavsiye edilir. Ayrıca bir uzmana danışılmadan sert olarak tüketilmemelidir.

Devamı..!

Filtre Kahve Faydaları

Parkinson riskini azaltır Parkinson hastalığı dopamin seviyesindeki azalmadan kaynaklanabilmektedir. Düzenli içilen kahve dopamin seviyenizi sürekli yüksek tutacaktır ve bu hastalığa yakalanma riskinizi 32-60% oranında azaltacaktır. Depresyon ve mutsuzluğu önler Dopamin size mutluluk veren bir kimyasaldır. Dopamin seviyenizi yükseltecek her türlü şey de sizi mutlu edecektir. Günde 2, 3 bardak filtre kahve içen kişilerin depresyona yakalanma riski 20% oranında düşmektedir ve hatta intahar girişimini 50% oranında önlemektedir. Yani içilen kahve hayat kurtarıcı olabilir. Kalp hastalıklarını önler

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor